Ne hagyd ki!

Fel!
5 szept

5 dolog, ami nem hiányozhat egy stílusos férfi otthonából

Poliform_wall system_polc_nappali_living room_luxury_sofa_kanapé

Ha szerettek elegánsan öltözködni (s mivel hogy ezt a blogot olvassátok, ezt erősen gyanítom ;)), úgy feltehetően nem ismeretlenek számotokra a következő terminus technicusok: oxford, derby, brogue, wingtips avagy kapli. Ellenben pontosan tudjátok, hogy napközben simán hordhattok az öltönyötökhöz egy barna full-brogue wingtips derbyt, azaz egy felülfejes, a szárnyas orrától a sarkáig lyuggatott bőrcipőt, ámde estére csakis egy fekete, kaplis oxford a jó választás, azaz alulfejes, orrborítékos félcipőt húztok.  A klasszikus (angol) divatban éppen az a jó, hogy ha az ember elsajátít némi elméleti tudást, egyszerűen nem tud melléfogni vele. Nos, pont ugyanez a helyzet a lakberendezéssel is! Vannak olyan darabok, amelyek már egy ideje egyet jelentenek a magas társadalmi státussal, a vagyonnal, na és persze a kifinomult ízléssel, így az otthonunkban mutogatva őket, a témához értő és még csak cseppet sem konyító vendégeink is beírnak nekünk néhány képzeletbeli piros pontot a jó választásért. Tekinthetjük ezen darabokat az enteriőrdizájn Rolexeinek is, mivel állandó szereplői a legprominensebb magazinoknak, videóklipeknek és filmeknek: azaz tökéletes névjegyek. S még az az előnyük is megvan, hogy nem kell egész este a zakónk ujját húzkodni, hogy megcsillantsuk őket, hisz mindig szem előtt vannak. A további jó hír pedig, hogy az ezeket kiötlő márkák idén is mind ott lesznek (netán a hazai forgalmazójuk égisze alatt) szeptember 20-22. közt a Budapest Sportarénában, az immár másodjára megrendezett S/ALON BUDAPEST lakberendezési kiállításon, amely abszolút hozza a nagy nemzetközi dizájnexpók nívóját – mondom én tapasztalatból, merthogy tavaly kb. földig esett állal dörzsöltem a szememet órákon keresztül. És ebben most semmi túlzás nincs, becsszó! Én most 5 must-have lakberendezési tárgyat hoztam példának a kínálatból az elméletemet illusztrálandó (de akár 50-et is összeszedhettem volna), lássuk hát őket!

1.Christofle: Mood evőeszközkészlet

Christofle_Mood_cutlery_evőeszköz_tojás_egg_silver_gold_arany_ezüst_tableware_étkészlet

Sosem fogom elfelejteni azt az Andrássy úti lakást (egy palota komplett második emeletét), ahol minden ezüstnemű ettől a patinás párizsi luxusmanufaktúrától volt, képkerettől a kiskanálig, mert egyszerűen imádta a feleség a márkát. (Mondjuk ki nem?) A cég leghíresebb terméke egyértelműen a tojás alakú ezüstözött, aranyozott vagy “rózsaaranyozott” dobozban megbújó ugyancsak a fentebbi nemesfémek valamelyikével borított étkészlet, amely természetesen többféle kiszerelésben is elérhető. De a sztenderd azért mégiscsak a 4 személyes szett, amely összesen 24 db evőeszközt rejt, ennek legközkeletűbb, ezüst variánsa több mint 400 000 forintot kóstál. A blogot régóta követő szemfülesek most a homlokukra csaphattak, ugyanis szerepelt már ez a termék itt, csak éppen Karl Lagerfeld által újragondolva. Idén egy kínálótálcát fundáltak ki hozzá közel 300 000 forintért (itt), de van mellé egy füles szállítóeszköz is (itt)!

2.Cassina: LC2 Poltrona ülőgarnitúra

Cassina_LC2_Poltrona_sofa_Le Corbusier

Biztos találkoztatok már vele itt-ott, egy boutique hotel lobbyjában avagy egy üzletfeletek irodájában. Népszerűsége egyformán köszönhető a kényelmének, illetve a tervezőjének. Jobban mondva az egyiknek, aki nem más, mint a XX. század egyik legnagyobb építészzsenije: Le Corbusier. 1929-ben állították ki a prototípusát az őszi párizsi szalonon, a jogtulajdonos olasz bútormárka pedig 1965-től kezdte meg a sorozatgyártását az egy-, két- vagy háromszemélyes ülőalkalmatosságoknak.  Egy jó tailor made zakóhoz hasonlóan az egyéni preferenciákhoz igazítható, kiválaszthatjuk, hogy szövet- vagy bőrhuzattal kérjük-e, s nemcsak a kárpit színét, de a fémvázét is meghatározhatjuk – nyilván egy bizonyos skálán belül. Itthon a Szent István parknál található Mobili Mania forgalmazza, ahova nemcsak ezért érdemes betérni. Többek közt Eva Solo és Normann Copenhagen termékek, Christian Lacroix textíliák közül válogathatunk, de a figyelmetekbe ajánlanám a moduláris USM polcrendszert is, ami manapság nagyon menő – még ha nagyon irodai bútorzatnak is néz ki. 😉

3. Seletti: The Monkey lámpacsalád

Seletti_monkey_ape_primape_lamp_lámpa_majom

Biztos vagyok benne, hogy ismeritek egy csomó termékét ennek az immár világhírű, lombard gyártónak, kezdve a felemás porcelán étkészletüktől a patkányos lámpáikig. A mostanság legelterjedtebb termékcsaládjuk ez a majmos, ami abszolút státusszimbólummá vált, mivel ez a vicces geg egy klasszikus, elegáns térben is remekül mutat.  Épp e disszonancia miatt kelt olyan hatást,  hogy mennyire különleges ízléssel is lettünk megáldva. Kis intermezzo: a pár héttel ezelőtti szicíliai nyaralásunk alkalmával majdnem egy olyan boutique hotelben szálltunk meg Ragúsában, ahol ők fogadják a betérőt a XVIII. századi barokk palota előcsarnokában. Utólag nagyon bántam, hogy a panoráma miatt máshova foglaltunk helyette, mert benézve konstatáltam, milyen hangulatossá is tették a teret. A majmok kétféle színállásban és ötféle pózban elérhetők, amelyek révén ugye van belőlük asztali-, fali-, illetve függőlámpa is, beltéri és kültéri verzióban egyaránt. Idehaza a márkát a Pointone forgalmazza, az ő standjuknál érdeklődjetek a teljes família megrendelése kapcsán.

4. Porcelanosa: Aura Gold márványhatású porcelánburkolatPorcelanosa_Aura Gold_Urbatek_marble_wall covering_márványminta_pattern_falburkolat_porcelán_porcelain

Szépen erezett márványmintás burkolatot találni ma Magyarországon ha nem is művészet, de semmiképpen  sem egyszerű. Pláne nem nagyméretű lapokban! Tapasztalatból mondom, nekem elhihetitek. Amikor tavaly felújíttattam a lakást, égre-földre kerestem ilyet, már az árcédulát sem néztem, csak legyen valami azonnal – olyan szinten megcsúsztam ugyanis a tervezéssel, hogy a rendelés egyáltalán nem volt opció. A legtöbb, amit a műfajban lehetett kapni, mind mutatóban tartalmaztak csak márványerezetet, az is roppant halovány volt, közelről pedig még pixeles is. Egyáltalán nem keltették azt a hatást, hogy valami carrarai kőfejtőből szalajtották őket. Sajnos a Porcelanosa almárkájának, az Urbateknek valahogy nem jött elő ez a terméke (oké, mondjuk én fehér alapon feketét kerestem, az is igaz). A falburi 120×250 centis, a padlóra 120×120-as a méret, és állítólag igen ellenálló, gondolom nem csak felületében festett. Ha rám hallgattok, és még a fürdőszoba felújítása előtt álltok, ezzel  rakjátok a plafonig. Nagyon luxi lesz a végeredmény ugyanis!

5. Farrow&Ball falfestékek

Farrow&Ball falfesték_wall paint
A falra sok mindent rá lehet kenni, még mezei akrilfestéket is – miképp tettem én ezt 19 évesen, frissen különköltözve a szüleimtől az első lakásomba, ahol a fürdőszoba feltuningolására gondoltam ezt egy jó eszköznek. 😀 Nos, bizonyos kor fölött az ember már nem kísérletezik mással, csak a a legtöbb pigmentet tartalmazó (azaz legjobban fedő) és a legszebb színskálát tartó márkával. Ha a korhoz pedig egy bizonyos egzisztenciális szint is társul, akkor van pár olyan gyártó, ami méltán megérdemli, hogy kitüntessük a figyelmünkkel. Talán a két “legburzsujabb” falfesték a Ralph Lauren Homé és a nálunk is márkaképviselettel rendelkező, ízig-vérig brit F&B-é. Utóbbi több okból is szerencsés választás: egyrészt eszméletlen nagy a ready-to-buy színskálájuk, ami azért jó, mert egy külön nekünk kevert festék esetében fennáll annak a veszélye, hogy egy későbbi javítás esetében az újrakevert árnyalat különbözni fog az eredetileg felkenttől. Na, itt ilyen veszély nincs. Kettő pedig, hogy amennyiben rosszul mértük fel az igényünket, nagyon könnyű hozzávenni/rendelni a budapesti üzleten keresztül. A harmadik érvem pedig, hogy eszméletlen szép a tapétaválasztékuk is, ami természetesen tökéletesen passzol a színpalettához.

Persze, ezzel még messze nincs vége a sornak, egyrészt hamarosan jön a második rész, no meg, itt és itt is van egy poszt tavalyról, ami egy cseppet sem veszített azóta az aktualitásából, lévén mint már említettem: a jó dizájn pont olyan, mint az elegáns ruházat. Sosem megy ki a divatból, épp ezért mindig kapni!

Fotók: PR, Nyitókép: Poliform
Szponzorált tartalom

 

 

 

 

Pécsi Balázs