Interjú az AnfisaBeautyCoach tulajdonos-ügyvezetőjével
1.Sok helyen és sokszor lehet arról olvasni, hogy a fériak bőre némileg más törődést igényel, mint a hölgyeké. A gyártók ma már külön termékcsaládokat fejlesztenek, kiszolgálva az egyre növekvő igényeket. Mi az Ön tapasztalata, valóban más hatóanyagokra illetve praktikákra van szükségük az uraknak, hogy minél hosszabban fiatalos maradhasson az arcbőrük?
A férfiak és a nők bőre gyakorlatilag nem különbözik egymástól, ugyanolyan bőrtípusokat különböztetünk meg és ugyanolyan bőrproblémákkal küzdhetnek, mivel a bőr ugyanúgy szennyeződik és ugyanúgy öregszik. Mivel a férfiak rendszeresen borotválkoznak, a bőrükre ebből a szempontból jobban kell vigyázni és rendszeresen hidratálni – kifejezetten borotválkozás közbeni és utáni termékekkel. A hidratálás egyébként a nőknél is elsődleges fontosságú, a tudatos bőrápolás egyik alapja. Azért tűnhetnek ráncosabbnak a férfiak, mint a nők, mert sajnos általánosságban elmondható, hogy még mindig kevésbé foglalkoznak a bőrükkel. Fontos azonban megjegyezni, hogy egyre többen válnak ebben is tudatossá, és ápolják az arcukat, odafigyelnek a bőrükre, és akár az arcjógát is kipróbálják. Sokan jönnek rá, hogy az igényes, ápolt arcbőr nagyon sokat elárul, és érdemes már fiatalon, prevenciós jelleggel is tenni a bőr szépségéért és fiatalos megjelenéséért. Örömmel látom, hogy a férfiak is nyitnak a természetes szépségápolás felé, és a korai injekciózás és egyéb esztétikai beavatkozás helyett szívesen kipróbálnak természetes metódusokat.
2.Az arcjóga egy elég új kifejezés, a Magyarországon való meghonosítása pedig egyértelműen az Ön nevéhez köthető, aki ugye képzett beauty coach a témában. Mit kell róla röviden tudni?
Az arcjóga során az arcbőr vérkeringése felpezsdül, a nyirokrendszer fokozott működésbe lép, a vérbőség által pedig minden tápanyagot megkap a bőr, amire szüksége van. A rendszeresen végzett gyakorlatokkal az izmokat erősítjük, hasonlóképpen, mint mikor az edzőteremben a testünk izmait eddzük. Ebben az esetben is nagyon fontos a fokozatosság, a jól felépített edzésterv: érdemes a könnyebb gyakorlatokkal, kevés ismétlésszámmal kezdeni az arcjógát, és idővel alkalmazni a keményebb fogásokat és a magasabb ismétlésszámot. Ez a természetes módszer segít abban, hogy mindig a legjobb formánkat hozzuk, és mindig fiatalabbnak tűnjünk a valós korunknál. A rendszeresen végzett gyakorlatokkal nagyon szép eredményeket lehet elérni: csökken a ráncok száma és mélysége, a megereszkedett bőr feszesedik és üdévé válik, a bőr színe újra egységes és egészséges lesz. Már néhány alkalom után szemmel látható az eredmény, de fontos tudni, hogy az arcjógát a mindennapi rutin részévé kell tenni, hogy valóban a kezünkben tarthassuk a fiatalságunkat.
3.Melyek azok a gyakorlatok, amelyek semmiképpen se maradjanak ki a reggeli/esti rutinból, még ha igen sűrű napokat is él az ember?
Az arcjóga mozdulatait akkor is érdemes alkalmazni, amikor lemossuk az arcunkat vagy felviszünk a bőrünkre valamilyen krémet, szérumot vagy olajat. Érdemes a masszázsmozdulatokat úgy elsajátítani, hogy rutinszerűen, mindig ezzel a módszerrel nyúljunk az arcunkhoz. Reggelente fontos a nyirokrendszer élénkítése, ilyenkor érdemes a paskoló, nyomkodó, csipkedő mozdulatokat előnyben részesíteni, míg este inkább a levezető, relaxáló mozdulatokat végezni. Sokan ébrednek reggel puffadt szemekkel, erre is remek az arcjóga, hiszen bizonyos gyakorlatokkal és eszközökkel a vizesedés is megszüntethető. A hangsúly elsősorban a rendszerességen van: az lenne az ideális, ha reggel és este is lenne 10-15 percünk arra, hogy átmozgassuk a teljes arcot, de ha valaki csak naponta egyszer tud időt szánni magára, akkor is szép eredményt érhet el.
4.Ön a természetesség híve, melyek azok a márkák/készítmények (illetve eszközök), amelyeket jó szívvel ajánl azoknak, akik ugyancsak az adalékanyag-mentes termékekre voksolnának?
Számomra nagyon fontos az összetétel és minőség, ezek az elsődleges szempontok, amikor kozmetikai termékeket választok. Amiket rendszeresen használok: Laneige Cica Sleeping Mask, Laneige Water Sleeping Mask, NUXE BIO Antioxidáns szérum és a NUXE BIO Bőrkorrigáló Hidratáló Fluid. Az eszközöket is szívesen alkalmazom, néhányat az arcjóga során is. A kedvenceim: a köpölyöző, állvonal roller, tüskés roller és a gua-sha kő.
Egy mesterséges beavatkozás – kis túlzással – azonnal észrevehető. Feltesszük, ennél a terápiánál fokozatos a fejlődés. Kb. hány éves korig érdemes ezzel a módszerrel kísérletezni, illetve van-e más terület is (pl. nyaki rész), ahol még eredményesen bevethető?
Igen, az arcjógánál nem szabad azonnali eredményt várni, de a változás heteken belül szembetűnő, a bőr minőségén pedig már sokkal korábban érzékelhető. Épp ma indul a 21 videóból álló 21 napos online arcjóga kurzusom, melynek az első napján mindenki készít magáról egy képet, amit majd össze lehet hasonlítani a kurzus végén elért eredménnyel. Mivel konzultációkat már régebb óta tartok, én nagyon sok elképesztő változást láttam már. Arról nem beszélve, hogy én magam is azért kezdtem el ezzel a módszerrel foglalkozni, mert nagyon zavart a szemöldök közti ráncom, és az arcjógának köszönhetően nagyon szép eredményt értem el, illetve a kontúrjaim is élesebbek lettek.
Nincs korhatár, el lehet kezdeni prevenciós céllal egész fiatalon, de az arcjóga akkor is segít, ha valakinek már kialakultak a ráncai vagy megereszkedett a bőre. A fáradt, élettelen, idősebb bőrön hamarabb lesz látható az eredmény, az átalakulás nagyon látványos. Érdemes azonban minél előbb megtanulni a módszert, hogy kitolhassuk az öregedés jeleit, és fiatalabbnak nézzünk ki a korunknál. Az arcjóga során nem csak az arccal, hanem a nyak és dekoltázs bőrével is foglalkozunk, hiszen ezeken a területeken is korán megjelenhetnek a ráncok.
A kurzusomon fontosnak tartom hangsúlyozni azt is, hogy a testünk minden izma összefügg, és sokszor a rossz tartás, a nyaki merevség is okozhat az arcon megjelenő eltéréseket, asszimetriákat. Ha szeretnénk évtizedek múlva is elégedettek lenni a külsőnkkel, és nem akarunk mesterséges töltéseket, valamint drasztikus beavatkozásokat igénybe venni, akkor érdemes megtanulni az arcjógát. Ha sikerül a napi rutin részévé tennünk, valamint odafigyelünk a nyak és a test rendszeres nyújtására is a szép arcbőr érdekében, akkor az eredmény garantált – én ebben szeretnék segíteni azoknak, akik hozzám fordulnak.
Fotó: Az interjúalany sajátja
2021. április 2.