Akik rendszeresen olvassák a blogot, azok már tudják jól, hogy igencsak monarchista érzelmű lévén az egyik kedvenc témám a royal ügyekkel való foglalatoskodás. 😉 No, éppen ezért össze is szedtem nektek, hogy idén kik és hol pózoltak “címlaplányként” (merthogy az urak idén sem voltak túl aktívak ezen a fronton), avagy nekem ezek a prémiummegjelenések voltak a kedvenceim ebben az esztendőben.
1.Ránija, jordán királyné az arab Harper’s BAZAAR márciusi számában
A nemzetközi divatlap Dubajból szerkesztett régiós kiadása a filantrópiájáról és szépségéről híres uralkodófeleséget tette borítóra. Nem is egyre, hanem rögtön hétfélére, ennyi verzióval jöttek ki ugyanis a különleges alkalom apropóján. A képeket elnézve hihetetlen azért, hogy egy közel 50 éves, 4 (szinte felnőtt) gyermekes édesanyát látunk, s nem egy szupermodellt. Ugye?
2.Sirivannavari Nariratana, thai királyi hercegnő a thaiföldi VOGUE és ELLE borítóján
A jelenlegi uralkodó lánya igazi celebrity a divatvilágban, az öltözködés iránti szeretete nemcsak ott mutatkozik meg, hogy rendre bérelt helye van a legnagyobb divatházak fashion show-inak első sorában, de saját divatmárkája is van már luxusüzletekkel – és külön pluszpont, hogy férfiaknak is tervez. Koronás főket exkluzívan fotózni és címlapra tenni mindig nagy kegy egy lapnak, pláne egy olyan piacon, ahol olyan nagy társadalmi megbecsülést élvez az uralkodócsalád, mint a délkelet-ázsiai országban.
3.Szilvia, svéd királyné a svéd ELLE borítóján, valamint Francesca von Habsburg-Lothringen a spanyol Vanity Fair címlapján
Tökéletes alkalom kínálkozott arra az idén a number one svéd divatlapnak, hogy a kereken 75 éves uralkodófeleséget szerepeltesse a januári borítóján. Ahogy a neves társasági magazin spanyol kiadásának is, hogy a Madrid egyik fő turistalátványosságát, a Museo Nacional Thyssen-Bornemiszát is birtokló család egyik tagját válassza júniusi cover girlnek. Róla egyébként annyit érdemes még nekünk személy szerint tudnunk, hogy a Habsburg-Lotharingiai család jelenlegi fejének, Károly főhercegnek a feleségeként nemcsak osztrák főhercegné, magyar- és cseh királyi hercegné, de jog szerint osztrák császárné és magyar királyné is lenne – már ha ezen országokban a monarchia dívna. Külön érdekesség, hogy annak idején pályázott a Műcsarnok főigazgatói posztjára is (ugye a család neve a műgyűjtéssel forrt egybe a világhírű magánmúzeumuknak köszönhetően), de végül is nem ő nyert.
+1. Farah Pahlavi, trónfosztott iráni császárné egyik unokájával az arab VOGUE-ban
Ez nem egy címlapanyag ugyan, de nem mehetek el mellette szó nélkül. Az idős uralkodófeleség jelenleg Párizsban él, ott kereste fel a világhírű divatlap dubaji, régiós kiadása, hogy egy nagyinterjút készítsenek vele és unokájával. A sokak által csodált, híresen jól öltözködött (még Rothschild Klára budapesti szalonjában is vásárló) asszony ugye férjével, Reza Pahlavi sahhal együtt volt kénytelen elhagyni Iránt a Khomeini ajatollah fémjelezte iszlamista forradalom miatt. Egy nagyon érdekes dokumentumfilm is készült vele arról, hogy tölti napjait a több évtizedes száműzetésben, lásd. itt.
+2. Imelda Marcos, egykori fülöp-szigeteki first lady dokumentumfilmje: The Kingmaker
Nem magazinban megjelent portré és hivatalosan nem is royalty ugyan a főszereplő sem (már ha a szépségkirálynői címét nem számítjuk be itt), de férje diktatórikus uralma alatt mégis akként kezelte a világ (még gyémánttiarát is hordott olykor), illetve még mindig amolyan királyné figura az ország népének. Pro vagy kontra. Sokezres cipőgyűjtemény ide vagy oda. Erről szól ez a friss doku is, amit még én sem láttam ugyan, de nagyon kíváncsi vagyok rá.
Fotók: PR, Nyitókép: Lauren Greenfield