Ne hagyd ki!

Fel!
17 okt

Bemutatkozott a Varrodesign és a Dublino közös kollekciója

Attitude bútortextil kollekció Dublino by Varrodesign foto Déber Gábor DbyVD-0135

Többéves felújítás után nyitás előtt áll az olasz luxus egyik központi helyszínén, a Comói-tó felett magasodó ikonikus szecessziós műemlék épület, amely egykor Grand Hotel Milano néven vált ismertté. A történelmi épület hamarosan Nuvole Garden néven kel új életre Varró Zoltán magyar tervező víziójával. A 80 szobás luxusszálloda nem csupán a lenyűgöző tájat és építészeti örökséget ötvözi, de a formatervezés világában is egyedi mércét állít, különleges bútorokkal, amelyek Varró Zoltán és a Dublino bútormárka együttműködéséből születtek meg. A Nuvole Garden Hotelbe tervezett bútorkollekciót először a Magyar Állami Operaház tereiben mutatták be.

Dublino by Varrodesign a Nuvole Gardenben fotó Darabos György 1

A régi nevén Grand Hotel Milanót 1910-11-ben Achille Manfredini olasz építész tervezte, majd a legendás velencei szállodaigazgató, Luigi Nardi nyitotta meg. A hotel és kaszinója a két világháború között a jómódú milánóiak célpontjává vált, majd az 1940-es és 1950-es években a filmipar is felfedezte: az elegáns üdülőhelyet Anna Magnani, Gregory Peck és Vittorio De Sica is meglátogatta. Miután a Beatles-szel is kapcsolatban álló ismert indiai guru, Maharishi Mahesh Yogi megjelent az ajtóban, hogy megvásárolja a helyet, a szálloda szellemi menedékké alakult. Az új évszázad beköszöntével azonban elhanyagolt állapotba került, mígnem Emilio Polillo mérnök-üzletembert magával nem ragadta egyedülálló elhelyezkedésével a tó felett 700 méter magasan, a fogaskerekű állomásánál elhelyezkedő épület. A firenzei, több szállodát üzemeltető üzletember Varró Zoltánt hívta segítségül, aki egészen új koncepcióval és működési modellel állt elő. A belsőépítész a legapróbb részletekig terjedően tervezte meg a 80 szobát és lakosztályt, spát, három – köztük egy tetőtéri fine dining – éttermet és egy koktélbárt magában foglaló épületet.

Dublino by Varrodesign étkezőasztal és székek a budapesti Körönd Palace ban fotó Darabos György

A Körönd Palace egyik lakásába is a Dublino by Varrodesign bútorai kerültek.

A szállodába Varró Zoltán egyedi bútorokat tervezett, melyek megvalósításához a közterekre specializálódott designbútorok vezető nagykereskedőjét, a Dublinot hívta segítségül. Így született meg a Dublino by Varrodesign sorozat, melynek darabjai egyszerre időtállóak, miközben az alkotókra jellemző módon hordozzák a kortárs elegancia és a kifinomultság jegyeit. A karosszékekből, étkezőszékekből, bárszékekből, dohányzóasztalokból, étkezőasztalokből és kiegészítő elemekből álló kollekció egy különleges kanapé-innovációt is tartalmaz. Az Esteban Lounge Sofa különlegessége, hogy kettős funkciót integrál: egyik oldalán a pihenést, lazulást támogatja, másikon a társasági életet szolgálja. Az Esteban Lounge Sofa továbbá variálható elemekkel, valamint méretre szabható kialakítással is rendelhető közületi és magán használatra egyaránt.

Attitude bútortextil kollekció Dublino by Varrodesign fotó Horváth Dániel PA150717

A bútorokra a Varrodesign JAB Anstoetz vállalattal közös Attitude kollekciójából kerülnek textilek, melyek a Comói-tó, a környező hegyek, a prosperitás egyik szimbólumaként a páva, valamint a Comóra jellemző villák és kertek évszázados pompáját idézik meg, de egyes darabok a dizájner elmúlt években tett utazásait, Zanzibár koralljait, a japán tavasz és a cseresznyefa virágzás hangulatát is életre hívják. A comói bútorok és textilek ‘premier előtti’ bemutatására a Magyar Állami Operaházban került sor. A nemzetközi közönség először a Nuvole Garden Hotelben láthatja majd a darabokat, szoros összhangban a szálloda dizájnjával: az épületben, akár az álmából ébredt Csipkerózsika meséjében elmosódik a kint és bent határa; belül tetten érhető lesz a kertek világa, a szálloda kertjében viszont a comói villák belső tereinek hangulatát idézi meg a tervező.

Varró Zoltán, a Varrodesign alapítója többszörösen díjazott, nemzetközileg elismert belsőépítész, aki mára Londontól Koh Samui-ig a világ számos pontján hagyta ott kézjegyét. Az elmúlt években több mint tizennyolc szállodát tervezett, és elnyerte a Gold Key Award (New York), a World Luxury Hotel Award (Hong Kong) és a Boutique Hotel Award (London) díjakat. Az egyik mérföldkőnek számító projektjét, az Aria Hotel Budapestet a TripAdvisor Travellers’ Choice Awardon a világ legjobb szállodájának választották. A tervező jelenleg is dolgozik Kolumbia első luxusszállodája, az 1621-ben alapított Szent Klára kolostor épületében működő Sofitel Legend Santa Clara felújításán. A Majoros Zoltán üzletember alapította Dublino az elmúlt két évtizedben a közületi bútorgyártatás és forgalmazás meghatározó szereplőjévé vált. A vállalat jelenleg 5 európai városban rendelkezik bemutatóteremmel, és a kontinens legtöbb országában valósít meg projekteket, mostantól a Dublino by Varrodesign kollekció darabjaival is. 2025-ben két új bemutatóterem nyitását tervezik, Dubajban és Münchenben.

Szöveg: PR, fotók: PR (Darabos György, Horváth Dániel, Déber Gábor)

Pécsi Balázs