Mához pont három hétre esedékes a szerelmesek ünnepe, és ha konkrétan egyelőre zéró ötleted van arra nézve, mivel is lepd meg a kedvesed idén, nyugalom, megérkezett a felmentősereg! Valószínűleg ebben a 21 napban – jelen helyzetben – külföldre már nem nagyon fogsz menni, és hát lássuk be, a járvány tépázta magyar gazdaság is hálaimát rebegne, ha inkább idehaza költenéd el a forintjaidat, ahelyett mondjuk, hogy a határon túlról rendelsz valamit. Szóval elő a benned szunnyadó lokálpatriotizmussal, és a mi segítségünkkel nézz körül kicsit a saját házad táján! Meg fogsz ugyanis lepődni, milyen cool brandek vannak már idehaza is. Alább a 10 kedvencünk dióhéjban – jó hír, hogy ezekhez a termékekhez még méreteket sem kell tudnod!
1.Anka
A legyezőmárkát annyira klassz ötletnek tartjuk, hogy többször is írtunk már róluk (itt meg itt). Minden évben gyönyörű variánsokat találnak ki a sztenderd fazonjaiknak, sőt, újabban már ünnepi kollekcióval is jelentkeznek karácsony előtt (lásd. a képen a 2019-es darabokat). Már többször is érveltünk a legyező, mint intézmény funkcionalitása mellett, nem is értjük, a nyári szabadtéri eseményeken miért nincs egy ilyen minden hölgy kezében.
2.Chez Dodo
Bár nemcsak macaront készít a Sas utcai cukrászda, kétségkívül ezzel a francia édességgel forrt leginkább össze a nevük gourmet-berkekben. Különleges ízek, akár ehető aranypehely a mandulalisztből készült sütemény tetején, na és persze minden szezonban valami új grafika a díszdobozon. Nem ritka, hogy magyar dizájnerek rajzai díszítik a csomagolást, a meg-megújuló szortiment is külön kollekciókba áll össze, akárcsak egy divatmárkánál. Tipp: a szarvasgombás-piemonti mogyorós!
3.Zador
A gyönyörű papírcsomagolás 12 féle illatot rejt, talán a fügés-körtés és a paprikás a legkülönlegesebb kreáció köztük. Vehetők darabosan, de hármasával is díszdobozban. Az elegáns megjelenés mellett a különleges technológiának köszönhetően krémesebbek és lágyabbak más szappanoknál, na és persze ne felejtsük el a Hévízi-tó termálvízét se, ugyanis ez is az alkotóelemek közt szerepel. A pécselyi manufaktúra saját szappantartót is gyárt a termékeihez, csak úgy mondjuk.
4.Rienne Creations
Az ékszereik igazi statement-darabok, azaz magyarul: roppant feltűnők és wow-hatást generálók. Bár csillognak, a karátokat nem kell számolnunk, lévén bizsuk, de mi még olyan hölggyel nem találkoztunk, aki legalábbis ne olyan büszkeséggel viselte volna Nagy Adrien kreációit, mintha éppenséggel a Cartier-tól jött volna ki. A különleges, sokszor art decós formák, a kövek és az anyagok társítása egy egyszerűbb ruhát is rögtön izgalmassá illetve elegánsabbá tesznek.
5. Mrs. Millicent
Nevét Szerb Antal Utas és holdvilág című közismert regényéből kapta, míg arculatáért az Unger and Partners felelt a pálinkáiról ismert Bestillo megbízásából. A Mrs. Millicent egy úgynevezett speakeasy gin, amely elnevezés a kifinomultabb regiszterbe helyezi, a kézműves koktélbárok világába – bár ezt a csomagolás is megtámogatja. Természetesen férfiak is nyugodtan megkóstolhatják a citrusos karakterű italt, de az alkotók célja egyértelműen egy női gin piacra dobása volt, mint látjuk.
6. Anna Amélie
Oláh Anna táskái friss fuvallatként jelentkeztek immár egy évtizede, nem volt előtte ugyanis más táskatervező idehaza, aki ilyen merészen nyúlt volna az anyagokhoz, színekhez és formákhoz. A brand azóta még karakteresebbé vált, a dizájner jellegzetes grafikái pedig már ruhákon, sőt, akár falakon is visszaköszönnek – például a Blue Agori görög újhullámos láncolat legújabb egységében. Táskáira az elegáns külcsín, a minőségi anyaghasználat és a kortárs luxusesztétika jellemző.
7. Parfums Balint
Olyan szempontból kakukktojás a rendszerben a márka, hogy Bálint Csaba cége hivatalosan ugyan Szerbiában van bejegyezve, de úgy hisszük, gond nélkül magyarnak tekinthetjük. Nem csupán a parfümőr nemzetiségét tekintve, de még a székhely nevét is ide értve (2016-ban Magyarkanizsán lett bejegyezve) – arról meg már nem is szólunk, hogy a jelenleg kapható hét illatból kettő is a Terra Hungaria nevet viseli. A permetek természetesen uniszexek, ahogy egy minőségi niche parfümtől el is várjuk.
8. ZAX Chocolate
A Sas utcában immár menő márkaüzlettel is rendelkező csokoládé- és bonbonmanufaktúrával is hasonló a helyzet: bár székhelye Komárom szlovákiai részén van, mi ízig-vérig magyar márkának tekintjük. (Nemcsak a tulajdonos házaspár, Varga Zsuzsanna és Ferenc miatt.) Holott nemzetközibb már nem is lehetne: a kakaóbab Afrikából és Dél-Amerikából származik, a vanília Madagaszkárról, a mogyoró Piemontból, míg a mandula Kaliforniából és a Mediterráneumból érkezik. A csokoládét sem bízták a véletlenre: a Valrhona, a Domori és a Crea gyár szállítja be.
9.1861 Kesztyűmanufaktúra és Hamerli
A pécsi kesztyű fogalom, nem csoda, hiszen több prémiumbrandet is adott már az országnak (na meg a világnak) a város. Ezek közül kettő is a Zsolnay-negyed területén található, amolyan testvérmárkái egymásnak. A Hamerli a drágább, tőlük akár közel 90 000 forintért is vehetünk pitonbőrből készült kesztyűt, de az alábbi modellek is 22 000 forinttól indulnak a másik brandjüknél. A minőségi bőrök mellett persze emeljük ki a színskálát is, talán nincs is olyan árnyalat, amelyben ne gyártanának valamilyen modellt.
10. Andrea Gere Skincare
A minőségi borairól jól ismert Geréről talán kevesebben tudják, hogy hosszú évek óta működtetnek egy spát is a pincészet mellett. 2016-ban ezt igyekeztek továbbfejleszteni ezzel a termékcsaláddal, a 3 éves munka pedig egy hidratáló- és arckrémben, egy krémmaszkban, egy arcradírban és egy fiatalító szérumban öltött testet. Legfőbb alapanyagaik az organikusan kinyert szőlőmagolaj, szőlőkivonat és -őrlemény, de svájci technológiával kinyert kékszőlő őssejteket is tesznek a készítményekbe.
Amennyiben még több valentin-napi ötletre vágysz, kattints erre a cikkünkre!
Fotók: PR (nyitókép: Tiffany&Co.)
2021. január 25.