Enyhén szólva is figyelemfelkeltőre sikeredett ez a különleges fóliázást kapott Porsche Taycan 4S modell, amelyet április 13-án fog elárverezni a Sotheby’s aukciós ház. A cikk írásának pillanatában azt nem mondhatjuk, hogy az összeg a csillagos ég alját nyaldosná (eddig mindössze 7 ajánlat érkezett rá, a licit csupán 11 000 dolláron áll), pedig jó célt szolgálna, ugyanis teljes egészében a svájci kulturális szektorban dolgozókat támogatják majd belőle. (Ugye ezt a szegmenst mindenhol a bolygón eléggé kritikusan érinti a koronavírusjárvány – nincs ez másként az alpesi országban sem.) A new yorki Richard Phillips hiperrealista művész a Porsche svájci cégével kollabolt, hogy az első, teljes egészében elektromos modelljét átfazonírozza: azaz a teljes kasznit befedje Queen of the Night című növénycsendéletével. A 2010-es festmény egyébként az egyik legfontosabb XX. századi svájci festő, Adolf Dietrich munkássága előtt tiszteleg. Ami nyilván jól összecseng azzal, hogy a pénzt a Suisseculture Sociale nonprofit szervezet feladata lesz majd szétosztani az arra rászorulóknak.
Az élénk színű, szinte már trópusi hangulatú sportautó egyébként nem az első próbálkozása a nagyméretű, figuratív képeivel nevet szerző festőnek – akit egyébként a neves Gagosian galéria képvisel világszinten. A klasszikus Porsche versenyautókért rajongó Phillipset először 2013-ban kérte fel a cég, hogy a Les Mans-i futamra tervezze meg Jörg Bergmeister autóversenyző bukósisakját, amelyhez később társult egy hozzá passzoló sportkocsi is. A 911 RSR Artcar az első, művész által dizájnolt versenyautó volt egyébként, amely valaha győzött egy nívós futamon.
Habár a Porsche Taycan 4S Artcar modellre csak az Egyesült Államokból lehet licitálni, egyelőre az ottani forgalomba helyezési engedéllyel még nem rendelkezik. Ameddig ez nem realizálódik, addig pedig a svájci Zugban lévő Porsche Centre-ben tekinthetik majd meg a kíváncsi szempárok.
Fotók: PR
2021. április 6.