Prága mindig tökéletes, karnyújtásnyira lévő desztináció arra, ha az ember egy kicsit ki szeretne kapcsolni – mégpedig úgy, hogy vágyik a külföld nyújtotta életérzésre. Autóval vagy vonattal mindössze 6-7 óra az út, amiért cserébe egy csodás élményt kap az ember. A város minden évszakban gyönyörű, szépen rendben tartott, és hát az sem hátrány éppenséggel, hogy olyan sok nemzetközi luxusmárka van jelen, hogy bevásárolni sem épp az a feeling, mint idehaza az Andrássy úton. Nemcsak nekünk, felnőtteknek, de a gyerekeknek sem, ugyanis akkora, körhintás Hamleys játékbolt van ott, hogy még az eredeti londoni is elbújhat szégyenében. Persze, mindez kell is az évi 8 millió turistának, amely ugye éppen duplája a budapesti idegenforgalomnak. Ahogy szükségük van elegáns hotelekre is. Prága ebben mondjuk egyelőre nem áll túl jól, mert bár sok nagy brand van jelen a városban, azok zömében régi nyitások, így a szobákhoz sem nyúltak már jó ideje. A helyi Four Seasons azonban nem tartozik ezek közé, amelyet egy hétvége erejéig mi magunk is kipróbáltunk. Alább írjuk is a tapasztalatainkat vele kapcsolatban!
A hotel a Károly-híd belvárosi hídfőjének közelében van, csodás a panorámája így a várnegyedre – mi is egy ilyen szobát kaptunk. A hotel voltaképpen egy épületkomplexum, négy épületből áll, amelyek közt van barokk, klasszicista, historizáló és modern stílusú is. A bejárat a modern épületen keresztül vezet, de ezt az enteriőrökben egyáltalán nem érezni. Klasszikusan elegáns a belsőépítészet és a berendezés is, természetesen luxusmárkák vitrinjeivel felturbózva, ha nem lenne elég a sarkon lévő Stefano Ricci márkaüzlet. (A hotelnek saját gyertyakollekciója is van, ami a recepciónál van kiállítva.) A lobby nagyon otthonos, itt szolgálják fel egyébként az afternoon tea-t is. Tetszett, hogy nem túl fényűző, így az ember nem feszeng, kellően otthonos a sok kiegészítőnek köszönhetően, ugyanakkor azért megmarad a luxus regiszterében is. Innen, a földszintről nyílik egyébként a szálloda étterme, a CottoCrudo is, ahol a reggeliztetés és az á la carte étkezés is zajlik, de a vacsoraélményünkről külön cikkben számolunk majd be, addig is itt egy kép az étterem teraszáról. Bár ebből a nézőpontból nem látszik, de természetesen csodás kilátás nyílik a várra. (Az viszont remekül megfigyelhető, hogy a modern és a barokk épületszárny hogyan kapcsolódik egymáshoz.)
Nekünk a kedvenc részünk azonban a szállodában egy semennyi kilátással sem rendelkező rész volt: a kvázi a szuterén szinten található spa. Talán az egyik legszebb, legotthonosabb, legkuckózósabb wellnessrészleg, amit valaha láttunk. A boltíves plafon érzékelteti, hogy már a klasszikus épület legalsó szintjén vagyunk – a járdaszint azonban ezt már régen túlnőtte. A medence pont elégséges méretű, de rendelkezik nem túl elterjedt extrákkal is, ilyen a felfekvő rács és az aljáról buborékokat eregető, egyszemélyes jacuzzi (a képen az a félköríves rész). A medence helyiségének bútorozása nagyon kifinomult, márványkandalló és dekoratív szekrények is vannak, na meg, ami a fotón látható. Általában még a luxushotelek sem szoktak ennyire igényesek lenni a wellnessükre, így jár érte a dicséret. Mutatunk itt egy kezelőhelyiséget is, az is roppant exkluzív kialakítású lett, ami igaz a fogadótérre és a pihenőszobára is, ahol az honesty bar is található. Na meg rengeteg ruha, kicsit olyan az érzés, mintha egy elegáns butikba ültünk volna be némi aszalt gyümölcsöt meg kekszet nassolni.
A szobánk a klasszikus szekcióban volt, és majdnem így nézett ki, mint alább ez a sarokszoba. Pazar kilátás, klasszikus függönyfelrakás, mintás tapéta, kristálycsillár, világos árnyalatok. Kísértetiesen hasonlít egyébként ez a stílus a budapesti Four Seasons szobakialakítására, amelynek a kipróbálása szintén remek élmény volt a számunkra. Prágában azonban a szobánk jóval tágasabb volt, kényelmesen elfértünk benne úgy is, hogy mindketten dolgoztunk olykor szimultán is. A prágai Four Seasonsön egyszerűen nem lehet fogást találni. Bár úgy hallottuk az ottlétünk alatt, hogy hamarosan erre is a felújítás vár, de a jelenlegi állapotban is hozza azt az eleganciát, amit a brandtől elvárunk. A lokációban nincs párja, közel van a főtér, a luxusüzletek, a vár, a Nemzeti Színház, a Vencel tér, az ember bármikor tud tenni továbbá egy sétát a Moldva folyó partján. Vagy többet.
Fotók: PR